1. Talán hamarosan ehetünk otthon finom, ízes paradicsomot? Mindenesetre Debrecenben dolgoznak rajta. (Bűvös Szakács)
2. Többnyire meghámozzuk, és csak a húsát használjuk, magját, kocsonyás levét eltávolítjuk. A Heston Blumenthal által megrendelt kutatás eredménye azonban kimutatta, hogy utóbbinak négyszer akkora az umami ízért felelős glutamát tartalma, mint a húsának, olyan intenzív, hogy érdemes megtartani (írja Harold McGee, a konyhai tudományok leghíresebb kutatója, honlapján)
A hőséghez az együttérzésemen kívül mással nem nagyon tudok szolgálni, de tavalyról előtúrtam két gyűjteményt: hideg levesek, ill. dinnyés receptek, hátha ötletet adnak.
Szia Ch&V, ez a Te sult paradicsomlevesed standard kajank lett, evszaktol fuggetlenul, mindig, amikor csak normalis kinezetu es aru paradicsomot lehet kapni. Egyszeruen csucs!!! foleg friss kenyerlangossal. >lilahangya
sosem értettem azokat a recepteket, ahol el kell távolítani a paradicsom magját, hisz az a legfinomabb!
én a héját is szeretem 🙂 szerencsére nem vagyok valami elitista chef, így megengedhetem magamnak, hogy az egészet felhasználjam :))
Ó, én ösztönösen és a tápegész-elmélet jegyében soha nem hámozom-magozom a paradicsomot.>Na jó, valami nagyon alkalomra, nagyon kifinomult ételhez igen, de a hétköznapokban soha.
Itthon is ehetünk finom paradicsomot, mondjuk a biopiacról.>Olyan, mint amit a nagymamámnál ettem gyerekkoromban.
+1 család a paradicsomot egészben fogyasztók táborához. Sőt: Anyukámnak én mutattam meg kb. 2 éve, hogy kell a héját hatékonyan eltávolítani!>Nem pazallunk. 🙂
A sült paradicsomlevest tegnapelött kipróbáltam, nagyon finom, melegen is jó (itt speciel hüvös van…). Viszont legközelebb lehet, mégis átpaszírozom, mert a magok nem, de az összepöndörödött héjdarabkák zavartak.